V dobách, kdy o „poppers ech“, jak se dne říká, nikdo neměl ani potuchy, využívaly se tyto chemické látky jednak jako antidota při otravách zejména kyanovodíkem, případně kyanidy obecně a také v lékařství při léčbě kardiovaskulárních chorob, zejména ischemické choroby srdeční a anginy pectoris.

Od léku k „afrodisiakům“

Je jistě zajímavé, že nitritové sloučeniny byly i u zrodu dnes nejznámějšího prostředku na podporu erekce – tedy „modré pilulky“ Viagry. Vznikla jako vedlejší produkt při vývoji léků na léčbu srdečních onemocnění. Takže se Američané vrátili k osvědčeným starým osvědčeným látkám a jejich kombinací a vylepšováním se jim povedl nechtěný farmaceutický „kasaštyk“ v podobě látky na podporu erekce. A je zajímavé, že podobné účinky mohou mít při nesprávném používání i zmiňované čisticí prostředky.

Nejstarší využití
5 (100%)1
Nejstarší využití
Tagged on:

Example Widget

This is an example widget to show how the Left sidebar looks by default. You can add custom widgets from the widgets screen in the admin. If custom widgets are added then this will be replaced by those widgets.

Example Widget

This is an example widget to show how the Right sidebar looks by default. You can add custom widgets from the widgets screen in the admin. If custom widgets are added then this will be replaced by those widgets.