V účetnictví existuje mnoho pojmů, které zkušeným účetním jsou naprosto důvěrně známé, nicméně laikovi bez praxe a důkladného vzdělání jsou jakousi nesrozumitelnou řečí, pod jejímž slovy si neumí mnoho představit, natož aby sám prováděl zmiňované účetní úkony.
Jedním z těchto pojmů je i časové rozlišení. Je tedy nutno si nejprve říci, o co jde. Dle účetních zákonů je jasně dané pravidlo, kdy do účetnictví daného období, což bývá buď kalendářní či hospodářský rok, je nutno zanést náklady a výnosy tohoto daného období.

Jak časově rozlišovat?

Avšak, jistě z praxe znáte situaci, když například náklady na pronájem kanceláře platíte předem. Jak tedy zaúčtovat, když náklad bude až na příští rok, avšak my platíme již v roce letošním? Právě tyto situace zaneseme do účetnictví pomocí účtů časového rozlišení.

Ohodnoťte příspěvek
Účetnictví

Example Widget

This is an example widget to show how the Left sidebar looks by default. You can add custom widgets from the widgets screen in the admin. If custom widgets are added then this will be replaced by those widgets.

Example Widget

This is an example widget to show how the Right sidebar looks by default. You can add custom widgets from the widgets screen in the admin. If custom widgets are added then this will be replaced by those widgets.